Radnički za dva minuta srušio Inđiju, Mladost jača od Čukaričkog

Protiv Inđije svirana dva penala, neuništivi Bojović vodi Maldost ka plej-ofu.

Idilično je sve izgledalo letos, činilo se da će se tim Aleksandra Veselinovića prošetati do nove evropske avanture, međutim, posle serije loših rezultata dozvolili su Brđani da ispuste mesto koje vodi na međunarodnu scenu. U 24. kolu Superlige Mladost je u Lučanima savladala Čuku sa 1:0 pogotkom Milana Bojovića i dozvolila TSC-u da pobedom protiv Napretka (2:1) preuzme četvrto mesto.

Đuro Zec doneo je prednost Topolskom sportskom klubu koji je bilo daleko bolji rival, stvorio gomilu šansi i zasluženo poveo. Mogao je domaćin da postigne još koji gol i umalo da bude surovo kažnjen. Iz jedne od retki šansi Čarapana, Miloš Mijić je u 83. minutu uspeo da donese poravnanje. Delovalo je tada da će Kruševljani do boda, međutim TSC u 93. minutu preko Vladimira Silađija stiže do celog plena pošto je odbrana Kruševljana imala niz tragičnih intervencija. Teško da bi bod mnogo značio Napretku u borbi za plej-of. Voždovac je daleko ispred.

Istovremeno, Mladost je za taj jedan gol Bojovića bila bolja od Čukaričkog. Lučanci su uglavnim pretili iz prekida, pa je tako i Bojovićev gol došao posle kornera. Mladost diše za vrat Zmajevima. Mada Lučance niko nije uzimao za ozbiljno ni u sezoni 2016/2017, baš sa Bojovićevem u timu, uspeli da iskoriste to što su ih svi potcenjivali i na kraju otišli u Evropu ispred Radničkog.

Nišlije su i sada blizu, Nikola Čumić je u razmaku od samo dva minuta postigao dva gola – prvi sa penala – i utabao Radničkom put do pobede od 2:1 protiv Inđije, pa je Čukarički samo četiri boda ispred. Radnički je u prvom poluvremenu promašio jedan penal, ali drugi nije. Čumić je bio siguran sa bele tačke, da bi potom majstorskim lobom doneo dva gola prednosti. Vojvodina Nenada Lalatovića deluje već kao siguran evropski učesnik, vodiće se velika bitka za to četvrto mesto, mada ne treba zaboraviti da je i Kup jedna mogućnost da se izađe u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Što se tiče donjeg doma, Mačva je uspela da se spasi poraza u Novom Sadu, ali je i dalje zakucana na dnu, dok ni Rad ne stoji mnogo bolje, pošto je u Surdulici izgubio od Radnika sa 0:1. Surduličani su igrom razbili Građevinare, ali su do jedinog gola došli katastrofalnom greškom Radovog kapitena Milana Perendije koji je poklonio gol ukrajinskom napadaču Jevhenu Pavlovu

Najzanimljivije je bilo u Ivanjici u kojoj su Javor i Spartak odigrali 2:2. Luka Luković je posle velike greške golmana gostujućeg tima Dujmovića pogodio za 1:0, Nikola Srećković je potom sa dva komada preokrenuo rezultat, ali se Javor izvukao golom Nikole Petkovića sa penala. Bio je to 12. Petkovićev pogodak u sezoni što ga čini trenutno najboljim strelcom Superlige mada bi u 162. večitom derbiju mogli da ga sustignu – ili čak i prestignu? – El Fardu BenUmar Sadik