Super liga: Mačva nanela prvi poraz Lučancima

U okviru 7. kola Super lige Srbije, ekipa Mladosti poražena je na svom terenu od Mačve rezultatom 1:2.

Golove za Mačvu postigli su Nenad Gavrić u 19. i Ivan Obrovac u 80.minutu, dok se u ekipi Mladosti u listu strelaca upisao Aleksandar Pejović pogotkom sa bele tačke u 27.minutu.

U prvom delu igre, fudbaleri Mačve uspešno su odolevali pritiscima domaće Mladosti, a čuvar mreže Šapčana, Dušan Puletić ponovo je bio na visini zadatka. Svoju šansu uspešno koristi Gavrić u 19.minutu, a ubrzo potom Aleksandar Pejović izjednačava rezultat uspešnim izvođenjem penala, dosuđenim zbog prekršaja koji je u kaznenom prostoru napravio kapiten Mačve Filip Pejović nad Lazarom Jovanovićem. Drugo poluvreme obeležila je otvorena i borbena igra obe ekipe, ali u 81.minutu Mačva preko Ivana Obrovca postavlja konačan rezultat 1:2 i tako beleži drugu pobedu u gostima od starta prvenstva, a ekipa Mladosti prvi poraz u proteklih sedam kola.

Mladost – Mačva 1:2 (1:1)

Gledalaca: 400.

Glavni sudija: Danilo Grujić.

Pomoćnici: Oliver Petrović i Ivica Stojanović.

Četvrti sudija: Lazar Tripković. Strelci: Pejović iz jedanaesterca u 27. za Mladost, Gavrić u 19. i Obrovac u 81. minutu za Mačvu.

Žuti kartoni: Odita, P. Jovanović i Sinđić (Mladost), Jovanović i Puletić (Mačva).

Mladost: Rosić, Milošević, Sinđić, Pejović (Dimić od 75.min), Odita, Radivojević, Andrić, Tumbasević, Jovanović (Golubović od 87.min), L. Jovanović i Pavlović (Markoski od 82.min).

Mačva: Puletić, Pejović, Ivić, Jovanović, Marić, Obrovac (Jevtić od 90.min), Gavrić, Šušnjar (Marković od 90.min), Ristivojević, Gemović (Babić od 90.min) i Lazarević.